Kawa do biura – jak wybrać najlepsze mieszanki?

Dzień bez kawy w biurze wydaje się być niemożliwym do przeżycia. Picie tego naparu stało się dla wielu ludzi codziennym obrzędem, który ułatwia rozpoczęcie dnia. O jakość kawy należy dbać nie tylko w domu, ale także w biurze. Jakie odmiany będą najlepszym rozwiązaniem?

Espresso – idealna na dobry początek dnia

Wybór kawy do biura wcale nie musi być taki oczywisty. Każdy z nas ma bowiem swoją ulubioną kawę, więc trudno będzie zadowolić wszystkich jedną odmianą. Nie możemy także zapominać o gościach, czy klientach, których przyjdzie nam przyjmować w biurze. Warto więc mieć na stanie kilka rodzajów kawy. Jednym z nich jest espresso. Napar ten to kwintesencja kawy. Jej przygotowanie zajmuje zaledwie pół minuty. To sprawia, że kawa nie zawiera dużych ilości kofeiny. Do przygotowania espresso wykorzystuje się specjalnie przygotowane przez specjalistów mieszanki. Najczęściej łączy się w odpowiednich proporcjach arabikę i robustę. W ten sposób kawa po zaparzeniu ma gęstą, orzechowobrązową cremę.

Kawa do biura – kto oferuje wysokiej jakości mieszanki?

Espresso nie jest jednak jedyną kawą, która sprawdzi się w biurze. Warto także postawić na mieszanki arabiki, które pochodzą z różnych plantacji. Ciekawą kawą do biura będzie także wariant klasyczny, prosto z Brazylii. Stuprocentowa arabika z plantacji w Santos jest łagodna w smaku. Czekoladowo-orzechowy, słodki smak z minimalną nutką goryczy i kwasowości z pewnością przypadnie do gustu zarówno pracownikom, jak i gościom. Taką kawę do biura znajdziesz np. na tej stronie https://sklep.ctdepot.pl/kawa-do-biura. Brazylia ogólnie uznawana jest za światową stolicę kawy. To w tym kraju powstaje aż 1/3 światowej produkcji. Druga pod tym względem jest Kolumbia. Kawa produkowana w tym kraju różni się od tej brazylijskiej. Wyróżnią ją chociażby wyższa kwasowość. Jak widać, świat kawy jest bardzo zróżnicowany. Dlatego nie warto zamykać się na jedną odmianę i tylko korzystać z szerokiej gamy smaków i aromatów. Dzięki temu picie tego naparu nigdy nam się nie znudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *