Konturowanie zębów – na czym polega taki zabieg?

Wizyty w klinice stomatologicznej składamy zazwyczaj, kiedy zmuszają nas do tego okoliczności. Nagły ból zęba, leczenie kanałowe czy kontrola stanu uzębienia to częste powody, dla których pacjenci zasiadają na fotelu dentystycznym. Jednak obecnie w ofercie przychodni stomatologicznych pojawia się coraz więcej zabiegów estetycznych. Ci, którzy mają problem z kolorem szkliwa, decydują się na wybielanie, a pacjenci z brakami w uzębieniu, wybierają implanty lub protezy. Co jednak z osobami, którym nie odpowiada kształt ich zębów? Wówczas warto pomyśleć o konturowaniu. Poniżej kilka pożytecznych informacji na temat tego zabiegu.

Konturowanie zębów – dla kogo?

Nawet zadbane naturalne zęby potrafią mieć drobne niedoskonałości, które są dla ich posiadacza źródłem kompleksów. Zabieg konturowania zębów jest przeznaczony dla tych, którzy stronią od drastycznych metod, ale jednocześnie chcieliby delikatnie wpłynąć na kształt uzębienia. Dzięki nowoczesnym sprzętom możliwe jest skrócenie zęba, wydłużenie go lub drobne przemodelowanie. W efekcie następuje poprawa ogólnego wyglądu zęba, a pacjent może cieszyć się pięknym i równym uśmiechem. Na konturowanie nie powinny się jednak decydować osoby, które mają mocno zepsute zęby lub dziąsła, aby bardziej sobie nie zaszkodzić.

Konturowanie zębów – jak przebiega?

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług renomowanej klinik stomatologicznej, możemy liczyć na to, że zabieg przebiegnie bezproblemowo. Nie będzie on bolesny i zakończy się na jednej wizycie. Procedura najczęściej polega na zeszlifowaniu części szkliwa przy pomocy innowacyjnych wierteł diamentowych oraz na dobudowywaniu części zęba przy pomocy kompozytu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj https://perfektsmile.pl/stomatologia-estetyczna/. Przede wszystkim zanim zapadnie decyzja o wykonaniu zabiegu, należy udać się na konsultację do stomatologa i porozmawiać o swoich oczekiwaniach. Efekty są najbardziej zadowalające, kiedy wspólnie z lekarzem zaplanuje się nowy wygląd swojego uśmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *