Prosty i przyjemny sposób na naukę języków obcych

Jesteś fanem zagranicznej muzyki? Zacznij tłumaczyć teksty swoich ulubionych piosenek i połącz przyjemne z pożytecznym. Oto kilka wskazówek, jak z pomocą utworów nauczyć się nowych słów z języka obcego.

Pierwszym krokiem do efektywnej nauki nowych słów jest przetłumaczenie całego tekstu danego utworu. Najlepiej go wydrukuj i spróbuj przetłumaczyć. Najpierw samodzielnie, a potem z pomocą internetowych słowników. Możesz też porównać swoje tłumaczenie z gotowymi zamieszczanych chociażby na stronie https://www.tekstowo.pl/. Pamiętaj jednak, że teksty zamieszczane w sieci mogą mieć błędy, dlatego wszelkie wątpliwości sprawdzaj w słowniku. W ten sposób unikniesz zapamiętywania błędnych sformułowań.

Kolejnym krokiem jest zapisywanie nowych słów. Aby ułatwić sobie naukę, wypisuj nowo poznane wyrażenia pełnymi zdaniami. W ten sposób zapamiętasz całe sformułowania, co ułatwi ci komunikację w obcym języku. Najlepiej będzie, jeśli ułożysz własne zdania, których skojarzenia również wskażą ci dobrą drogę do ich rozumienia.

Pamiętaj, że oprócz nauki istotna jest także praktyka. Śpiewając poznany tekst, utrwalasz nowe słówka oraz ich wymowę. Od teraz nie będziesz nucić samej melodii, ale słowa piosenki same napłyną ci do głowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *