Sprawdź, jakiego koloru jest twoja osobowość

Dominujący kolor twojej osobowości jest niezmienny. Wskaż, jaki masz temperament i dowiedz się, które barwy wzmacniają twoje zalety, a które pomogą przezwyciężać słabości.

Melancholik- błękitny

Jesteś osobą racjonalną, cenisz spokój i ład, pragniesz być bezpiecznym, możesz skłaniać się ku bezczynności. Kolor błękitny cię uspokaja, działa powściągliwie, pasywnie i chłodno. Błękit niesie ci odprężenie oraz poczucie zadowolenia i wewnętrznej harmonii. Inne kolory oddziałowujące pozytywnie na twoją osobowość to odcienie pokrewne gamie czerwieni, oranżów i żółci, gdyż pobudzają one do aktywności, stanowią impuls i bodziec do działania.

Flegmatyk- zielony

Kochasz spokój i stabilizację, masz umiarkowany i stały temperament. Często jesteś biernym introwertykiem. Zieleń cię uspokaja, wzmacnia i relaksuje. W odcieniu żółtawym przyjemnie pobudza, a w odcieniu niebieskawym działa dystansująco. Żółtoczerwone i ciepłe kolory oddziałują na ciebie pozytywnie. Również wszelkie tony czerwieni, które aktywizują i pobudzają.

Sangwinik- żółty

Skłaniasz się ku optymistycznemu spojrzeniu na świat. Jesteś otwarty i pogodny. Głośno wyrażasz radość, ale nagle pogrążasz się w rozpaczy. Kolor żółty cię rozluźnia oraz nastraja optymistycznie. Ma działanie pogodne, rozjaśniające umysł. Również fiolet oddziałuje na ciebie pozytywnie- ta barwa i jej pochodne dają ci poczucie wewnętrznej równowagi. Także inne barwy przytłumione i ciemne odcienie mogą skutecznie opanować twój burzliwy temperament.

Choleryk- czerwony

Jesteś bardzo komunikatywny i optymistyczne aktywny. Uwielbiasz dynamizm, choć bywasz impulsywny. Dobrze czujesz się nawet w najintensywniejszym odcieniu czerwieni, która cię uaktywnia i wyostrza twoją uwagę. Czerwień wpadająca w odcień niebieski tłumi twój skrajnie wybuchowy charakter ale nie wywołuje bierności. Zieleń, która jest dopełniającą barwą czerwieni, działa relaksująco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *