Sprawdź, jakiego koloru jest twoja osobowość

Dominujący kolor twojej osobowości jest niezmienny. Wskaż, jaki masz temperament i dowiedz się, które barwy wzmacniają twoje zalety, a które pomogą przezwyciężać słabości.

Melancholik- błękitny

Jesteś osobą racjonalną, cenisz spokój i ład, pragniesz być bezpiecznym, możesz skłaniać się ku bezczynności. Kolor błękitny cię uspokaja, działa powściągliwie, pasywnie i chłodno. Błękit niesie ci odprężenie oraz poczucie zadowolenia i wewnętrznej harmonii. Inne kolory oddziałowujące pozytywnie na twoją osobowość to odcienie pokrewne gamie czerwieni, oranżów i żółci, gdyż pobudzają one do aktywności, stanowią impuls i bodziec do działania.

Flegmatyk- zielony

Kochasz spokój i stabilizację, masz umiarkowany i stały temperament. Często jesteś biernym introwertykiem. Zieleń cię uspokaja, wzmacnia i relaksuje. W odcieniu żółtawym przyjemnie pobudza, a w odcieniu niebieskawym działa dystansująco. Żółtoczerwone i ciepłe kolory oddziałują na ciebie pozytywnie. Również wszelkie tony czerwieni, które aktywizują i pobudzają.

Sangwinik- żółty

Skłaniasz się ku optymistycznemu spojrzeniu na świat. Jesteś otwarty i pogodny. Głośno wyrażasz radość, ale nagle pogrążasz się w rozpaczy. Kolor żółty cię rozluźnia oraz nastraja optymistycznie. Ma działanie pogodne, rozjaśniające umysł. Również fiolet oddziałuje na ciebie pozytywnie- ta barwa i jej pochodne dają ci poczucie wewnętrznej równowagi. Także inne barwy przytłumione i ciemne odcienie mogą skutecznie opanować twój burzliwy temperament.

Choleryk- czerwony

Jesteś bardzo komunikatywny i optymistyczne aktywny. Uwielbiasz dynamizm, choć bywasz impulsywny. Dobrze czujesz się nawet w najintensywniejszym odcieniu czerwieni, która cię uaktywnia i wyostrza twoją uwagę. Czerwień wpadająca w odcień niebieski tłumi twój skrajnie wybuchowy charakter ale nie wywołuje bierności. Zieleń, która jest dopełniającą barwą czerwieni, działa relaksująco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *