Zabieg HIFU – na jakie problemy skórne będzie ratunkiem?

Lista zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych stale się wydłuża. Bardzo ciężko jest osobie, która nie ma w tym temacie żadnej orientacji podjąć decyzję odnośnie tego, na który zabieg powinna się zdecydować. Właśnie dlatego postanowiliśmy szerzej opisać jeden z bardzo popularnych zabiegów jakim jest HIFU.

Zabieg HIFU – ogólna charakterystyka

Na początek garść najważniejszych informacji na temat tego zabiegu. Mianowicie jest to bezinwazyjna metoda opierająca się na precyzyjnie skierowanej wiązce ultradźwięków. To właśnie ona powoduje ruch i tarcie komórek, które zaczynają na skutek tego generować ciepło. To z kolei doprowadza do pojawiania się małych poparzeń wewnątrz tkanek. Skutkiem całego procesu jest pobudzenie regeneracji i odbudowy zniszczonych fragmentów skóry. Ważnym jest, by zaznaczyć, że ten zabieg nie pozostawia widocznych z zewnątrz śladów. Jedynym śladem, który może choć nie musi po sobie zostawić ten zabieg jest zaczerwienienie skóry, który został mu poddany. Takie zaczerwienienie nie będzie utrzymywało się dłużej niż kilka godzin.

Zabieg HIFU – na które partie ciała?

Zabieg najczęściej wykonuje się na skórze twarzy i szyi, to bowiem w tych miejscach najszybciej zaczynają być widoczne oznaki starzenia skóry, którym przeciwdziała HIFU. Mowa tutaj przede wszystkim o likwidacji zmarszczek, a także poprawie elastyczności i napięcia skóry. HIFU zwiększa bowiem produkcję elastyny oraz włókien kolagenowych. Zapomnieć nie można o podniesieniu owalu twarzy i ogólnym opóźnieniu procesów starzenia się skóry. Na tym obszarze ciała, a także na innych zabieg HIFU wykonuje się w celu zmniejszenia rozstępów i blizn. Skoro mowa o innych fragmentach ciała to trzeba wspomnieć, że ten zabieg wykonuje się również na partie brzucha, ud, pośladków, piersi oraz ramion. Najczęściej wówczas celem jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej i ogólna walka z nadprogramowymi kilogramami.

Zabieg HIFU – gdzie i kiedy się na niego wybrać?

Tak jak zostało to opisane powyżej, zabieg HIFU działa na różne problemy skórne. Właśnie dlatego do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego jak np. https://salonpieknecialo.pl/ powinno się wybrać, gdy takie problemy zauważy się na swojej skórze. Przed wizytą warto skontaktować się z gabinetem i dowiedzieć wszystkiego na temat ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. To bardzo istotne, ponieważ zabieg HIFU sam w sobie jest bardzo bezpieczny, jednak zawsze trzeba zachować ostrożność. Zwłaszcza jeśli cierpi się na jakieś choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *