Awaryjne otwieranie mieszkań – kiedy wezwać ślusarza?

Zamki chronią nasze mienie przed kradzieżą. Choć zapewniają bezpieczeństwo, nie są niezawodnymi mechanizmami. Wiele czynników może spowodować ich awarię. W takiej sytuacji możemy czuć się bezsilni. Niemożność dostania się do swojego domu to nie lada problem. Na szczęście istnieje wyjście – wystarczy wezwać ślusarza. Awaryjne otwieranie mieszkań to usługa, z której skorzystać może każdy. Sprawdźmy, co warto wiedzieć na jej temat.

Jak uniknąć awarii zamka?

O zamkach przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy dojdzie do awarii. Na co dzień mechanicznie otwieramy i zamykamy drzwi, nie zwracając uwagi na sygnały, jakie nam wysyłają. Bardzo często bowiem, zanim dojdzie do zatrzaśnięcia się drzwi, klucz zaczyna gorzej chodzić lub się zacina. Powodów może być wiele. Przede wszystkim należy do nich wiek zamka, jakość dorobionego klucza oraz siła, z jaką przekręcamy klucz. Już na etapie, gdy zauważymy, że coś jest nie tak, warto zacząć działać. W końcu ,,lepiej zapobiegać niż leczyć”. Najlepiej zadbać o zabezpieczenie zamka przed korozją. Aby zmniejszyć tarcie możemy na przykład wpuścić odrobinę oleju. Co jakiś czas warto sprawdzać mechanizm. Poza tym bardzo ważne jest, by używać wyłącznie kluczy oryginalnych lub kopiowanych w sprawdzonych zakładach. Ale co w przypadku, gdy mimo to dojdzie do awarii?

Awaryjne otwieranie mieszkań w Krakowie – co robić i do kogo się zwrócić?

Żaden ślusarz nie otworzy nam drzwi, jeśli nie pokażemy mu aktu własności, dokumentu poświadczającego zameldowanie w danym lokalu lub umowy najmu. Właśnie dlatego to takie ważne, by zawsze mieć przy sobie tego typu dokumenty. Najgorszym możliwym pomysłem jest próba samodzielnego wyważenia drzwi. Grozi to uszkodzeniem mechanizmu, a co za tym idzie – sporymi kosztami naprawy. Awaryjne otwieranie mieszkań jest dostępne dla mieszkańców Krakowa w zakładzie ślusarskim https://zamki.sos.pl/. To znacznie lepsza opcja, niż samodzielne próby otworzenia mieszkania. Koszt usługi ślusarza na pewno będzie niższy od wydatków, jakie musielibyśmy ponieść na nowe drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *