Czyszczenie studzienek kanalizacyjnych – dlaczego jest ważne?

Codziennie mnóstwo nieczystości wydostaje się z domów i zakładów pracy prosto do rur kanalizacyjnych. W przypadku awarii jesteśmy sparaliżowani. Studzienki kanalizacyjne mogą się zapychać, dlatego wymagają regularnego udrażniania. Kto wykonuje czyszczenie studzienek kanalizacyjnych?

Przed czym chroni nas czyszczenie studzienek kanalizacyjnych?

Istnienie kanalizacji jest dla nas tak oczywiste, że zapominamy o tym, że jest stosunkowo młodym wynalazkiem ludzkości. Wydaje nam się, że do zatorów dochodzi rzadko. Jednak do kanalizacji bardzo często wpadają niepożądane środki higieniczne, a nawet piasek czy gałęzie. Poza tym nieczystości tworzą naturalny osad, który może sprzyjać powstawaniu niedrożności. Nieczyszczona kanalizacja generuje wiele kosztownych i nieprzyjemnych problemów. Regularne czyszczenie studzienki kanalizacyjnej jest dużo tańsze niż naprawa uszkodzonej kanalizacji.

Jakie są sposoby czyszczenia kanalizacji?

Dobór metody czyszczenia kanalizacji zależy od rodzaju rur. Firmy wykonujące tego typu usługi często korzystają z metody ciśnieniowo-hydrodynamicznej, która polega na przepłukaniu kanału wodą pod bardzo dużym ciśnieniem. Niektórzy przepychają rury różnego rodzaju spiralami. Jednak najbardziej efektywne jest czyszczenie studzienek kanalizacyjnych przy pomocy odkurzacza przemysłowego. Zajmują się tym firmy takie jak https://makowskimis.eu/oferta/rurociagi/.

Czyszczenie studzienek kanalizacyjnych – regularność ma znaczenie

Niezależnie od wybranej metody, czyszczenie studzienek kanalizacyjnych polega na usunięciu osadów oraz innych zanieczyszczeń, które blokują drożność. Usunięcie niedrożności powinno być wykonywane przez profesjonalistów. Zamiast czekać, aż dojdzie do awarii, lepiej działać profilaktycznie – zwłaszcza w przypadku studzienek przemysłowych, gdzie niedrożność wiązałaby się z paraliżem całej firmy. Najlepiej zlecać czyszczenie studzienek kanalizacyjnych raz do roku. Nawet jeśli wydaje nam się, że nie ma takiej potrzeby, osady zmniejszają średnicę rury, czego skutki widoczne są dopiero podczas deszczu, kiedy jest już za późno. W tym przypadku profilaktyka jest niezwykle ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *