Jak dobrać falownik do silnika – podpowiadamy!

Optymalne wykorzystanie napędów z różnych aplikacji możliwe jest jedynie, gdy zostanie dobrze dobrany falownik. To on będzie mógł zapewnić oszczędność energii elektrycznej, a także czasu montażu. Tak więc, jak dobrać falownik do silnika?

Jak dobrać falownik do silnika? Podstawy

Na samym początku należy zapoznać się z danymi technicznymi silnika napędzającego układ. Znaleźć je nie jest trudno, ponieważ znajdują się na tabliczce znamionowej. Najważniejszymi są tutaj: napięcie, moc, prąd oraz obroty silnika, a także typ połączeń (gwiazda-trójkąt). Warto wiedzieć, że dostępne na rynku falowniki są skatalogowane według ich mocy wyjściowej. Właśnie dlatego znając moc silnika jest się już w stanie dokonać wstępnego wyboru. Jednak istnieje jeszcze jeden niezwykle istotny parametr, którym jest weryfikacja prądu silnika. Trzeba wiedzieć, że niektóre falowniki mogą pracować w aplikacjach wielosilnikowych. Wówczas należy dobrać taki przemiennik, którego prąd wyjściowy będzie większy lub co najmniej równy łącznemu prądowi podłączonych silników. Następnym krokiem jest określenie obciążenia z jakim zostanie sprzęgnięty silnik. Od tego zależeć będzie jak dobrać falownik do silnika. Wpływać to bowiem będzie na metody sterowania , jak i typ rozruchu.

Jak dobrać falownik do silnika? Pomoc specjalistów

Zapomnieć nie można również o dopasowaniu wejścia/wyjścia. Niektórych ilość czynników wpływających na to jak dobrać falownik do silnika może przerosnąć. Nawet jeśli jest się zaznajomionym ze specyfikacjami technicznymi lepiej jest zasięgnąć fachowej porady. Taką możliwość uzyskuje się kupując u specjalistów np. z https://motovario.com.pl/falowniki-seria-d-sv. To właśnie im można przekazać całą wiedzę na temat danych technicznych aplikacji, w której będzie się chciało zamontować falownik. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu specjaliści będą mogli wskazać modele, które spełnią swoje zadanie i zapewnią prawidłową pracę całemu układowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *