Lodowisko sezonowe – jak wybudować?

Jedną z najchętniej wybieranych zimowych aktywności jest jazda na łyżwach. Lodowisko może uczynić każde miasto atrakcyjniejszym dla turystów. Z tego powodu samorządy coraz częściej decydują się na budowę takiego obiektu. Co warto wiedzieć o tej inwestycji?

Czy budowa lodowiska sezonowego się opłaca?

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla utrzymania prawidłowej kondycji. Latem łatwiej dbać o odpowiednią ilość ruchu. Sprzyjają temu organizowane przez miasta festiwale taneczne, maratony biegowe czy pokazy fitness na świeżym powietrzu. Niestety zimą mamy mniej możliwości. Aby zapobiec stagnacji, warto postawić na popularne zimowe sporty. Jednym z nich jest jazda na łyżwach. Samorządy mogą w tym pomóc, decydując się na budowę lodowiska sezonowego. Takie obiekty zazwyczaj powstają w miejscach najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. To między innymi galerie handlowe, starówki czy stadiony. Lodowisko sezonowe to nie tylko ciekawe urozmaicenie zimowego krajobrazu. To przede wszystkim źródło dodatkowych przychodów do miejskiej kasy.

Lodowisko sezonowe – jak przebiega budowa?

Aby lodowisko sezonowe było chętnie odwiedzane przez miłośników zimowych sportów, musi znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji. Do tego powinno być odpowiednio oświetlone. Przyda się też muzyka. Właśnie dlatego to takie ważne, by w okolicy znajdowało się przyłącze energetyczne. Potrzebne jest także przyłącze wodne. Budowa lodowiska rozpoczyna się od wykonania zasilania elektrycznego. Następnie wyrównywane jest podłoże pod przyszłą ślizgawkę. Po tym rozkłada się folię, na której umieszczony zostaje kolektor zasilający i powrotny. Kolektor powrotny łączy się z agregatem wody lodowej. Później rozkładane są bandy wyznaczające granice lodowiska. Na koniec tworzona jest tafla z pomocą zamontowanej wcześniej instalacji mrożeniowej. W całym tym procesie pomagają profesjonalne firmy, takie jak https://www.ras-lodowiska.pl/. Inwestycja w budowę lodowiska sezonowego na pewno się opłaca, ale nie każdy dysponuje odpowiednim budżetem, by ponieść konieczne koszty. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na wynajem lodowiska sezonowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *