1,5 procenta podatku – powody, dla których warto pomagać

Każdego roku rozliczamy się z Urzędem Skarbowym i przypominamy sobie ile z naszych pieniędzy trafia do budżetu państwa. Jednak mimo wszystko z tą dość uciążliwą formalnością wiąże się coś pozytywnego. Możemy przekazać część kwoty na konto wybranej organizacji pożytku publicznego. Do niedawna był to 1 procent, a teraz jest to 1,5 procenta podatku. Dlaczego warto wziąć udział w akcji?

1,5 procenta podatku – wspieraj, kogo chcesz

Przekazane przez nas 1,5 procenta podatku trafi na konto wybranej organizacji pożytku publicznego. Co ważne, to my decydujemy, którą inicjatywę chcemy wspierać. Warto sprawdzić, jakie fundacje i instytucje czekają na pomocną dłoń. Możemy oddać pieniądze lokalnym ośrodkom pomocy albo takim, których działania są nam bliskie. Wśród organizacji znajdziemy takie, które pomagają bezdomnym czy niepełnosprawnym, ale również fundacje na rzecz zwierząt. Możemy również zdecydować, że zależy nam na pomocy konkretnemu podopiecznemu takiej instytucji. Wówczas wypełniamy rubrykę „cel szczegółowy” w formularzu podatkowym.

1,5 procenta podatku – korzystaj z przywileju

Wydaje się, że 1,5 procenta podatku to w gruncie rzeczy mała kwota, jednak siła wsparcia leży tutaj w liczbie pomagających, a nie w pojedynczej wpłacie. Co roku udaje się zebrać duże pieniądze i zasilić nimi potrzebujących. Obecnie około połowa Polaków korzysta z tej opcji, wiedząc, że lepiej oddać niewielką kwotę niż pozwolić, aby całość trafiła do budżetu państwa.

1,5 procenta podatku – zobacz, że to proste!

Dobra wiadomość dla tych, którzy zainteresowali się akcją 1,5 procenta podatku, jest taka, że cały proces przebiega szybko i sprawnie. Wypełniając PIT, wpisujemy numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego. Następnie podajemy przekazywaną kwotę. Przez internet zrobimy to jeszcze łatwiej. Dla tych, którzy mają wątpliwości, powstało wiele poradników takich jak ten https://procent.rehabilitacjaopole.pl/. Warto rzucić okiem i przekonać się, że pomaganie wcale nie wymaga dużo wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *