Folia lustro weneckie ­– czy redukuje promieniowanie UV?

Folia lustro weneckie to dobry sposób na zabezpieczenie pomieszczenia przed wzrokiem postronnych osób. Czy ma ona jeszcze inne zalety?

Funkcje folii lustro weneckie

Folie lustro weneckie przeznaczone są do montażu w oknach i drzwiach budynków. Przydatne są szczególnie w witrynach sklepowych, pokojach okazani i przesłuchań, hotelach i galeriach handlowych. Posiadają różną przepuszczalność światła. Folia lustro weneckie chroni wnętrze także przed działaniem promieni UV i częściowo osłania przed samym nasłonecznieniem, a więc nagrzewaniem pomieszczenia podczas upalnych dni. Innym zadaniem folii lustro weneckie jest zabezpieczenie ludzi przed odłamkami szkła podczas rozbicia oklejonego nią okna.

Folia lustro weneckie – co musisz jeszcze o niej wiedzieć

Warto wiedzieć, że aby uzyskać oczekiwany efekt folii lustro weneckie – przezroczysta szyba wewnątrz i nieprzezroczysta na zewnątrz, konieczna jest różnica w oświetleniu w pomieszczeniach po obu stronach szyby z zainstalowaną folią. Jednak tylko wtedy pozostaniemy niewidoczni, gdy pomieszczenie, w którym się znajdujemy będzie słabiej oświetlone, niż to z którego prowadzona jest obserwacja. Po zapaleniu światła po naszej stronie, efekt lustra weneckiego zmniejsza się lub zanika. Jeśli chcemy pozostać całkowicie odizolowani od wzroku innych osób – wieczorem i w nocy konieczne jest uzupełnienie folii lustro weneckie zasłonami lub roletami.

Istnieją różnice pomiędzy typami folii lustro weneckie. Różnią się one np. stopniem przepuszczanego światła.

Folia lustro weneckie to ważny sposób zabezpieczenia się przed niechcianym wzrokiem obcych osób. Szczególnie chętnie montowana jest na parterach domów.

Szukając profesjonalnej firmy zajmującej się montażem folii lustro weneckie, warto wziąć pod uwagę ofertę: https://oklejanieokien.pl/. Jest to dobra oferta zwłaszcza dla mieszkających w Warszawie i okolicach. Warto zaufać profesjonalistom, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo i komfort mieszkania.

Folia lustro weneckie to bezpieczeństwo, dyskrecja i ochrona prywatności Twojego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *