Mechaniczny inwestor, czyli czym są boty tradingowe?

Rynek kryptowalut kusi wielu potencjalnych inwestorów możliwością szybkiego zysku, który dać może niekiedy jedna korzystna transakcja. Niestety w prosty sposób można także stracić majątek, a nawet skończyć z długami. Inwestować teraz czy czekać? Kupować Bitcoiny i liczyć na to, że jeszcze pójdą w górę czy ryzykować z mniej znaną wirtualną walutą, jak Ethereum czy Litecoin? A co gdyby istniało narzędzie, które podpowie jak ulokować pieniądze, tak aby wyjść na swoich giełdowych posunięciach jak najlepiej? Boty tradingowe powstały właśnie jako próba stworzenia takiego udogodnienia.

Boty tradingowe – co to takiego?

Boty tradingowe to nowoczesne oprogramowanie analizujące rynek kryptowalut, które automatyzują proces inwestowania. Gromadzi ono dane, analizuje trendy inwestycyjne i wyłapuje możliwie najkorzystniejsze okazje dla użytkownika. Kryptoboty są zdolne samodzielnie wykonywać operacje, bez czynnego udziału ich właściciela.

Bot tradingowy – zalety

Jedną z ważniejszych zalet botów tradingowych jest to, że są dostosowane do specyfiki rynku kryptowalutowego, który w przeciwieństwie do klasycznej giełdy walutowej, działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Bot będzie monitorował wahania kryptowalut przez cały ten czas i może dokonywać korzystnych transakcji nawet kiedy jego własciciel śpi. Kolejnym plusem zautomatyzowanego inwestora jest szybkość reakcji, sprawne dokonywanie transakcji oraz wykonywanie ruchów na giełdzie nie pod wpływem emocji czy intuicji, jak w przypadku ludzi, a na podstawie wnikliwej analizy rynku.

Bot tradingowy – wady

Zawiedzie się każdy, kto uzna, że automaty są nieomylne. Rynek kryptowalut jest wyjątkowo zmienny i tak naprawdę bardzo trudno jest znaleźć w jego wypadku strategię, dzięki której ma się 100% gwarancję zysków. Dlatego też polega się na botach na własne ryzyko, gdyż korzystanie z nich również może przynieść straty finansowe. Opłakane skutki może przynieść także ustawienie błędnych parametrów, więc początkujący inwestorzy powinni zachować czujność zanim sięgną po tego typu nowinki techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *