Projektowanie wizytówek – co jest ważne?

wizytówka

Wydawać by się mogło, że w dobie internetu, kiedy każdą informację można sprawdzić w sieci, papierowa wizytówka z naszym nazwiskiem i danymi kontaktowymi będzie stanowiła niepotrzebny gadżet. Jednak wbrew pozorom, pozostawienie po sobie takiego fizycznego zaproszenia do kontaktu, może sprawić, że zostaniemy znacznie lepiej przyjęci i zapamiętani. Tym bardziej, że posiadanie własnej wizytówki wiąże się z pewnym prestiżem, więc posiadając takową, zyskuje się w oczach klienta i sprawia się dobre wrażenie. Warto zlecić projektowanie wizytówek studiu graficznemu, które wie jak powinna wyglądać profesjonalna wizytówka.

​Projektowanie wizytówek – estetyka i minimalizm

Przede wszystkim należy pamiętać, że wizytówka firmowa to nie plakat cyrkowy, więc nie może być zbyt pstrokata. Zwracając się do grafika z prośbą o projektowanie wizytówek, należy zalecić umiar w pracy twórczej. Projekt powinien być wizualnie estetyczny, jednak kluczem tutaj jest minimalizm. Skromna i przejrzysta wizytówka będzie dużo lepiej świadczyć o profesjonalizmie przedsiębiorcy niż przesadnie ozdobna lub niedbale rozplanowana. Powinno pojawić na niej logo lub inne elementy nawiązujące do identyfikacji wizualnej firmy, aby patrząc na nią, klient od razu wiedział, skąd pochodzi. W tym także należy pamiętać o zachowaniu rozwagi. Dobrym pomysłem jest na przykład umieszczenie na jednej stronie samego logo, a na drugiej danych kontaktowych.

​Projektowanie wizytówek – czytelny przekaz

Podczas projektowania wizytówek powinno się również brać pod uwagę, że nie są tym samym co ulotki reklamowe. Nie ma potrzeby, aby zawierały zbyt wiele informacji. Numer telefonu, adres strony internetowej oraz e-mail to zazwyczaj wystarczające dane. Na stronie https://izarysuje.pl/oferta/ można znaleźć ofertę studia graficznego, znanego z czytelnych i przejrzystych projektów. Można zobaczyć tam przykłady prawidłowo wykonanych prac, zawarte w portfolio firmy. Projektowanie wizytówek zlecają jej przedsiębiorcy z miast takich jak Toruń, Bydgoszcz czy Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *