Srebro koloidalne – jak wpływa na urodę?

Srebro koloidalne jest składnikiem wielu preparatów do pielęgnacji. Nic dziwnego – samo srebro znane jest z doskonałych właściwości przeciwbakteryjnych. W starożytności służyło jako antybiotyk, a w czasach epidemii dżumy stosowano je, by chronić się przed zakażeniem. Jak teraz można skorzystać z jego właściwości?

Poznaj preparaty na bazie srebra koloidalnego

Być może pierwszy raz słyszysz o wykorzystaniu srebra do celów innych niż produkcja biżuterii. Jednak musisz wiedzieć, że nie jest to wcale nowe odkrycie. O dobroczynnym działaniu srebra wiedział już ojciec współczesnej medycyny – Hipokrates. W starożytności srebrne naczynia były niezwykle popularne, ponieważ chroniły żywność i napoje przed zepsuciem. Przed wynalezieniem współcześnie znanych nam antybiotyków to srebro koloidalne traktowano jako uniwersalny środek na infekcje.

Współcześnie preparaty na bazie srebra koloidalnego wykorzystywane są głównie w okulistyce, farmakologii i kosmetyce. Nadają się do stosowania na cerę problematyczną, tłustą czy trądzikową. Wiele z nich można stosować na odleżyny, rany, oparzenia, jak również ukąszenia owadów. Znajdują zastosowanie przy produkcji dezodorantów, płynów do higieny intymnej, szamponów oraz odżywek do włosów.

Srebro koloidalne – wybierz sprawdzoną linię

Na rynku znajdziemy różne preparaty ze srebrem koloidalnym. Dostępne są w ofercie licznych producentów. Jak więc wybrać najlepszą linię kosmetyków? Warto zwrócić uwagę na skład. Srebro koloidalne działa najlepiej w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi. Formuła musi być przebadana przez niezależne laboratorium, tak jak to miało miejsce w przypadku produktów od https://www.naturamedica.pl/. Osoby borykające się z egzemą lub AZS powinny sprawdzić, czy dany preparat jest hipoalergiczny. Dobrze dobrane kosmetyki ze srebrem koloidalnym mogą wiele zdziałać dla skóry. Przede wszystkim łagodzą wszelkie zmiany, wspomagają regenerację, jak również oczyszczają. Srebro koloidalne może poprawić kondycję cery oraz przywrócić jej młodzieńczy blask.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *