Agregat – urządzenie, które samodzielnie generuje prąd

Agregat prądu to urządzenie, które warto mieć w zanadrzu. Przyda się, gdy zaskoczy nas nagła awaria. Przenośny agregat można zabrać ze sobą w podróż, na przykład tam, gdzie nie będzie stałego dostępu do prądu. Może to być pole namiotowe lub kemping. Z tego rozwiązania chętnie korzystają nie tylko firmy, ale też lokale gastronomiczne, hotele oraz placówki medyczne. Agregaty pełnią też ważną funkcję w zakładach produkcyjnych, gdzie przerwa w dostawie prądu wiąże się z zastojem wszystkich prac. Jeśli rozważasz zakup takiego sprzętu, przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego więcej na temat agregatów prądotwórczych.

Agregat – co to takiego?

Agregat to urządzenie samodzielnie wytwarzające energię elektryczną. Może nią zasilić dowolne urządzenie. Energia mechaniczna przetwarzana jest na prąd – taki sam, jaki mamy w gniazdkach. Dzięki urządzeniu nie potrzebujemy gniazdek, by podładować telefon czy laptopa. To świetne udogodnienie, gdy znajdziemy się w miejscu bez dostępu do prądu.

Jaki agregat wybrać: jednofazowy czy trójfazowy?

Do wyboru mamy różne rodzaje agregatów. Do najbardziej znanych należą oczywiście agregaty stacjonarne i przenośne. Pierwsze sprawdzają się na działkach, w firmach i placówkach medycznych. Z kolei modele mobilne można zabrać ze sobą w podróż, do pracy w terenie czy na budowę. Ale co możemy powiedzieć o agregatach jednofazowych i trójfazowych?

Decyzję dotyczącą wyboru agregatu jednofazowego lub trójfazowego powinniśmy podjąć z uwzględnieniem odbiorników, do których będziemy podłączać generator. Modele jednofazowe są odpowiednie dla sprzętu AGD i RTV, zaś trójfazowe – dla bardziej wymagających urządzeń służących na przykład w zakładach produkcyjnych.

Poza rodzajem agregatu bardzo ważna jest również jego jakość. Dystrybutorzy tacy jak https://agregaty.com.pl/ oferują sprzęt renomowanych marek. To właśnie tym powinniśmy kierować się przy wyborze. Czasem lepiej zainwestować więcej w urządzenie i cieszyć się jego niezawodnością, niż wydać mniej pieniędzy i nie korzystać w pełni z funkcjonalności agregatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *