Jak mądrze zarządzać czasem by realizować swoje cele?

Niespełnione postanowienia noworoczne, diety od jutra, niezrealizowane cele biznesowe – to wszystko da się wytłumaczyć brakiem czasu. Bo przecież przygotowanie zdrowego posiłku trwa dłużej niż zamówienie fast-foodu. Na siłownię nie ma kiedy iść, bo w tygodniu praca, a w weekend urodziny cioci. Założenie firmy może nie jest czasochłonne, ale jak tu ją prowadzić pracując na etacie? Doba dla każdego ma tyle samo godzin, ale jednak niektórym starcza czasu, aby zrealizować swoje ambicje, a innym nie. Przeczytaj kilka porad, które sprawią, że to ty będziesz kontrolować zegar, a nie odwrotnie.

Wstawaj wcześniej

Osoby, które wstają wcześniej mają większe szanse na osiągnięcie w życiu sukcesu. Znajdziesz wielu amatorów pobudek o 5 rano, którzy mają za sobą większość najważniejszych zadań, kiedy inni dopiero kończą jeść śniadanie. Wczesna pobudka to dla ciebie dodatkowy czas, żeby poćwiczyć, przeczytać pożyteczny artykuł, ugotować coś albo powtórzyć słówka z obcego języka. Dzięki temu zyskujesz godzinę lub więcej na rozwijanie swoich pasji lub realizację postanowień.

Nie wszystko naraz

Większość ludzi zdaje się myśleć, że zmiany w życiu powinno się wprowadzać z rozmachem. Stąd silne postanowienia w rodzaju „od nowego roku biorę się za siebie”. Jednak receptą na skuteczne wprowadzenie pozytywnych zmian jest umiar. Jeżeli postanawiasz, że równocześnie zaczniesz biegać, zapiszesz się na kurs hiszpańskiego i zaczniesz prowadzić bloga, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nie zaczniesz żadnej z tych rzeczy. A jeśli nawet, to kiedy tylko powinie ci się noga przy jednym zadaniu, zwiększa się szansa, że pozostałe też porzucisz w wyniku zniechęcenia. Mądra zasada jest taka, by zabierać się za jedną rzecz naraz, a kiedy już codzienna gimnastyka wejdzie w nawyk, dopiero możesz zacząć wprowadzać naukę gry na pianinie.

Planuj dzień

Warto jest robić notatki z tego na co poświęcasz najwięcej czasu. Ogranicz czas, który marnujesz np. na media społecznościowe, a zacznij przeznaczać go na coś pożytecznego. Planuj też swoje zadania, zapisuj je i zaznaczaj ich wykonanie. Możesz też dodać adnotację, ile czasu ci to zajęło i postarać się następnego dnia pobić swój rekord.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *