Problemy z koncentracją? Wypróbuj metodę pomarańczy!

Media społecznościowe, telefon, komputer – rozprasza nas mnóstwo rzeczy, które odciągają nas od naszej pracy. Przez brak skupienia jesteśmy mniej produktywni, gorzej zorganizowani, a co za tym idzie mniej zadowoleni z siebie. Jeśli też nie możesz skupić się na swojej pracy, bez względu na to czy jesteś w biurze, pracujesz zdalnie czy uczysz się w bibliotece, wypróbuj ciekawy sposób na zachowanie koncentracji i wyobraź sobie… pomarańczę.

Metoda pomarańczy – jak ją wykonać?

Wysil wyobraźnię i wyobraź sobie, że trzymasz w ręku pomarańczę. Nie spiesz się, przyjrzyj się jej i postaraj się poczuć owoc w dłoni. Przełóż ją z jednej ręki do drugiej, pobaw się nią chwilę, a na koniec umieść ją na czubku swojej głowy. Poświęć chwilę, żeby poczuć jej ciężar, a potem zabierz się za swoje obowiązki. Za każdym razem kiedy poczujesz, że odrywasz się od pracy, pomyśl znowu o pomarańczy. To powinno sprawić, że ponownie skupisz się na tym co masz do zrobienia.

Metoda pomarańczy – jak działa?

Chociaż taka owocowa joga dla umysłu nie sprawia wrażenia wiarygodnej metody, ten trik znany oraz stosowany był już w starożytnych Chinach i nazywany „czapką czarnoksiężnika”. Cała sztuczka opiera się na założeniu, że poziom naszej koncentracji można zwiększyć dzięki zmianie pozycji oka umysłu. Okiem umysłu jest to miejsce, z którego jak nam się wydaje patrzymy. Wyobrażenie sobie pomarańczy, która tkwi na czubku naszej głowy zmienia naszą percepcję tego miejsca. Jeśli nawet ten sposób ostatecznie na ciebie nie zadziała, warto go wypróbować zanim sięgniesz po suplementy wspomagające koncentrację. W końcu wyimaginowana pomarańcza nic nie kosztuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *