Zrzuć z siebie ciężar własności i posiadania- postaw na minimalizm

Jesteś właścicielem swoich rzeczy? A może to one panują nad tobą? Wyrwij się z konsumpcyjnego stylu życia. Pozbądź się zbędnych przedmiotów i doceń istotę prostoty.

Mając zbyt dużo dóbr materialnych, marnujesz je i niszczysz. Które przedmioty przechowujesz tylko z przyzwyczajenia. Może ktoś inny potrzebuje tych rzeczy bardziej niż ty? Jakie uczucia budzi w tobie miejsce, w którym żyjesz- wygody czy przygnębienia? Nadszedł czas na radykalną zmianę.

Nie chodzi jedynie o pozbycie się rzeczy, ale o ocenę, co jest potrzebne, a co nie. Jeżeli nie korzystasz z danych przedmiotów, a ich posiadanie nie poprawia jakości twojego życia, po prostu z nich zrezygnuj. Oddaj je na cele dobroczynne lub sprzedaj. W ten sposób nie tylko się od nich uwolnisz, ale przydadzą się one komuś innemu. Nie przywiązuj się do przeszłości i wspomnień, bo zapomnisz o teraźniejszości- żyj tu i teraz! Oczywiście trudno oderwać się od niektórych dóbr, ale po pewnym czasie odczujesz ogromną satysfakcję. Pamiętaj, że oszczędność w stylu życia jest przejawem mądrości. Doceń fakt posiadania niewielu rzeczy i czerp z nich radość. Postaraj się, aby każdy przedmiot miał swoje miejsce i przeznaczenie. Wybieraj rzeczy użyteczne i wielofunkcyjne, tak zaoszczędzisz dużo miejsca.

Kiedy usuniesz wszystko, co niepotrzebne, dostrzeżesz nowe perspektywy. Minimalizm rozwiązuje wiele problemów, ale wymaga od ciebie dużej dyscypliny, silnej woli i kategoryczności. Spraw, by myśl o pozbyciu się czegokolwiek już nigdy cię nie męczyła. Potrafisz żyć skromnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *